Struktura organizacyjna

Rozpocznij współpracę:

Zadzwoń (22) 515 30 05

Zarząd Spółki

Grzegorz Wiszenko - Członek Zarządu

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego.

Od przeszło dwunastu lat aktywnie działa w branży IT.

W latach 1993–2000 uczestniczył w tworzeniu firmy PEPSICO Poland, w której był odpowiedzialny za obsługę i rozwój systemów IT w Polsce i w Europie Środkowej. Wdrożył pierwszy w regionie zintegrowany system obsługi klientów dla tej firmy, a także uczestniczył w rozwijaniu działalności na terenie Czech, Słowacji, Rosji i Rumunii. W 2000 roku dołączył do zespołu współpracującego ze spółką Elektrim S.A. w celu opracowania i wdrożenia strategii rozwoju usług Grupy w branży telekomunikacyjnej. Po przejęciu spółki Elektrim S.A. przez Vivendi został odpowiedzialny za rozwój i obsługę systemów IT w sieci Office Depot w Polsce i na Węgrzech.

Od 2004 roku jest dyrektorem Pionu Eksploatacji Systemów  Informatycznych  w First Data Polska S.A.


Krzysztof Polończyk - Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach

W 2016 roku rozpoczął pracę w First Data Polska S.A. jako Dyrektor Finansowy. W październiku 2017 został członkiem zarządu firmy pełniącym obowiązki prezesa zarządu.

Od początku kariery jest związany z finansami. Po studiach rozpoczął pracę w Unilever Polska (branża FMCG), gdzie w latach 2001 – 2006 specjalizował się w obszarze Business Finance, wspierając zespoły sprzedaży i marketingu.

Kolejne doświadczenia zdobywał w Baxter Polska Sp z o.o. (branża farmaceutyczna), gdzie w latach 2010-2013 kierował działem finansów jako CFO/Członek Zarządu w Polsce oraz krajach nadbałtyckich. W 2013 przeszedł do Działu Regionalnego - najpierw CE, potem ECEMEA, gdzie zarządzał obszarem Commercial Pricing.

Żonaty, dwóch synów.


Jolanta Rycerz - Członek Zarządu, Dyrektor Pionu Współpracy z Instytucjami Finansowymi

Absolwentka Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu, kierunek bankowość i finanse.

Jolanta Rycerz, jako członek zarządu firmy odpowiada za wzmacnianie unikatowej pozycji First Data Polska jako lidera innowacyjnych rozwiązań dla wydawców i akceptantów kart płatniczych dzięki synergii wiedzy, wdrożeń i doświadczeń w branży finansowej, handlu i usługach, sektorze publicznym i transporcie.

Awans na członka zarządu w październiku 2017 roku był wyrazem uznania dla jej pracy i osiągniętych sukcesów na stanowisku Dyrektora Pionu Współpracy z Instytucjami Finansowymi (w latach 2014-2017) oraz Dyrektora Departamentu Departamentu Sprzedaży i Doradztwa w Pionie Usług Bankowych, które objęła dołączając do firmy w 2012 roku. Do jej zadań należało kreowanie i sprzedaż produktów i usług dla sektora finansowego, budowanie długofalowych relacji z klientami i rozwój biznesu First Data Polska.

W trakcie kariery zawodowej Jolanta Rycerz pełniła fukcje menedżerskie, zarządcze i doradcze w wielu instytucjach finansowych m.in. w Citibanku (handlobank i CitiGold), Getin Banku, PKO BP, ukraińskim Kredobanku i Allianz Bank Polska. Specjalizowała się w budowaniu procesów sprzedażowych i operacyjnych w bankowości detalicznej, private banking, hipotecznej i B2B oraz budowie sieci sprzedaży produktów bankowych.


Rada Dyrektorów

W Spółce funkcjonuje Rada Dyrektorów, jako organ doradczo-opiniujący wspierająca Zarząd w wykonywaniu działań statutowych. W skład Rady Dyrektorów wchodzą  Dyrektorzy Pionów oraz Dyrektorzy wybranych jednostek organizacyjnych, kluczowych ze względu na realizację bieżącej działalności Spółki oraz jej celów strategicznych.

Pion Prezesa Zarządu

W Pionie Prezesa Zarządu znajdują się departamenty i zespoły odpowiedzialne za zarządzanie ryzykiem i obszarem zgodności, obszar prawny, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie bezpieczeństwem IT i poufnością danych, zarządzanie ryzykiem kredytowym, zakupy i administrację, Public Relations, za oraz zarządzanie biurem Zarządu.

Piony Sprzedażowe

Usługi Bankowe - obejmuje obszary sprzedaży i zarządzania ofertą usług dla sektora finansowego oraz  rozwoju biznesu i budowania długofalowych relacji w bankach i innych instytucjach finansowych.

Usługi Płatnicze - obejmuje obszar sprzedaży i zarządzania ofertą produktów dla Akceptantów kart płatniczych. W skład jego działań wchodzi nadzorowanie zespołów sprzedaży, rozwoju produktów, oraz marketingu.

Pion Finansów

Obejmuje działania departamentów rachunkowości, rozliczeń oraz planowania i controllingu, w tym obszar raportowania zarządczego.

Pion Operacyjny

Zapewnia profesjonalną  obsługę Klienta w zakresie sieci akceptacji kart płatniczych, wsparcia dla klienta, rozliczeń i rozpatrywania reklamacji.

Pion Wdrażania Projektów

Jest odpowiedzialny za wdrażanie aplikacji i nowoczesnych technologii informatycznych oraz utrzymanie istniejących już aplikacji i systemów zgodnie z modelem cyklu życia oprogramowania (SDLC). Do kompetencji Departamentu należy nadzorowanie prawidłowej pracy oprogramowania, utrzymanie i rozwój aplikacji oraz zgodność ze standardami bezpieczeństwa w oprogramowaniu.

Pion Eksploatacji Systemów Informatycznych

Zajmuje się  rozwojem i utrzymaniem infrastruktury systemów informatycznych i sieci telekomunikacyjnych.