Struktura organizacyjna

Rozpocznij współpracę:

Zadzwoń (22) 515 30 05

Zarząd Spółki

Krzysztof Polończyk - Prezes Zarządu, First Data Polska S.A.

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Funkcję prezesa zarządu First Data Polska objął w marcu 2018 roku. Nominacja była efektem skutecznej realizacji strategicznych kierunków rozwoju firmy, którą nadzorował od października 2017 roku jako członek zarządu spółki.

Doświadczony menedżer z 15-letnim stażem w międzynarodowych korporacjach. W latach 2001–2006 pracował w Unilever Polska, gdzie specjalizował się w obszarze Business Finance. Kolejne doświadczenia zdobywał w Baxter Polska (branża farmaceutyczna), kierując w latach 2010–2013 działem finansów jako CFO/członek zarządu w Polsce oraz krajach nadbałtyckich. W 2013 przeszedł do Działu Regionalnego – najpierw CE, potem ECEMEA, gdzie zarządzał obszarem Commercial Pricing. Do First Data Polska dołączył w 2016 roku obejmując stanowisko dyrektora finansowego.

Żonaty, dwóch synów.


Grzegorz Wiszenko - Członek Zarządu

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego.

Od przeszło dwunastu lat aktywnie działa w branży IT.

W latach 1993–2000 uczestniczył w tworzeniu firmy PEPSICO Poland, w której był odpowiedzialny za obsługę i rozwój systemów IT w Polsce i w Europie Środkowej. Wdrożył pierwszy w regionie zintegrowany system obsługi klientów dla tej firmy, a także uczestniczył w rozwijaniu działalności na terenie Czech, Słowacji, Rosji i Rumunii. W 2000 roku dołączył do zespołu współpracującego ze spółką Elektrim S.A. w celu opracowania i wdrożenia strategii rozwoju usług Grupy w branży telekomunikacyjnej. Po przejęciu spółki Elektrim S.A. przez Vivendi został odpowiedzialny za rozwój i obsługę systemów IT w sieci Office Depot w Polsce i na Węgrzech.

Od 2004 roku jest dyrektorem Pionu Eksploatacji Systemów  Informatycznych  w First Data Polska S.A.


Jolanta Rycerz - Członek Zarządu, Dyrektor Pionu Współpracy z Instytucjami Finansowymi

Absolwentka Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu, kierunek bankowość i finanse.

Jolanta Rycerz, jako członek zarządu firmy odpowiada za wzmacnianie unikatowej pozycji First Data Polska jako lidera innowacyjnych rozwiązań dla wydawców i akceptantów kart płatniczych dzięki synergii wiedzy, wdrożeń i doświadczeń w branży finansowej, handlu i usługach, sektorze publicznym i transporcie.

Awans na członka zarządu w październiku 2017 roku był wyrazem uznania dla jej pracy i osiągniętych sukcesów na stanowisku Dyrektora Pionu Współpracy z Instytucjami Finansowymi (w latach 2014-2017) oraz Dyrektora Departamentu Departamentu Sprzedaży i Doradztwa w Pionie Usług Bankowych, które objęła dołączając do firmy w 2012 roku. Do jej zadań należało kreowanie i sprzedaż produktów i usług dla sektora finansowego, budowanie długofalowych relacji z klientami i rozwój biznesu First Data Polska.

W trakcie kariery zawodowej Jolanta Rycerz pełniła fukcje menedżerskie, zarządcze i doradcze w wielu instytucjach finansowych m.in. w Citibanku (handlobank i CitiGold), Getin Banku, PKO BP, ukraińskim Kredobanku i Allianz Bank Polska. Specjalizowała się w budowaniu procesów sprzedażowych i operacyjnych w bankowości detalicznej, private banking, hipotecznej i B2B oraz budowie sieci sprzedaży produktów bankowych.


Rada Dyrektorów

W Spółce funkcjonuje Rada Dyrektorów, jako organ doradczo-opiniujący wspierająca Zarząd w wykonywaniu działań statutowych. W skład Rady Dyrektorów wchodzą  Dyrektorzy Pionów oraz Dyrektorzy wybranych jednostek organizacyjnych, kluczowych ze względu na realizację bieżącej działalności Spółki oraz jej celów strategicznych.

Pion Prezesa Zarządu

W Pionie Prezesa Zarządu znajdują się departamenty i zespoły odpowiedzialne za zarządzanie ryzykiem i obszarem zgodności, obszar prawny, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie bezpieczeństwem IT i poufnością danych, zarządzanie ryzykiem kredytowym, zakupy i administrację, Public Relations, za oraz zarządzanie biurem Zarządu.

Piony Sprzedażowe

Usługi Bankowe - obejmuje obszary sprzedaży i zarządzania ofertą usług dla sektora finansowego oraz  rozwoju biznesu i budowania długofalowych relacji w bankach i innych instytucjach finansowych.

Usługi Płatnicze - obejmuje obszar sprzedaży i zarządzania ofertą produktów dla Akceptantów kart płatniczych. W skład jego działań wchodzi nadzorowanie zespołów sprzedaży, rozwoju produktów, oraz marketingu.

Pion Finansów

Obejmuje działania departamentów rachunkowości, rozliczeń oraz planowania i controllingu, w tym obszar raportowania zarządczego.

Pion Operacyjny

Zapewnia profesjonalną  obsługę Klienta w zakresie sieci akceptacji kart płatniczych, wsparcia dla klienta, rozliczeń i rozpatrywania reklamacji.

Pion Wdrażania Projektów

Jest odpowiedzialny za wdrażanie aplikacji i nowoczesnych technologii informatycznych oraz utrzymanie istniejących już aplikacji i systemów zgodnie z modelem cyklu życia oprogramowania (SDLC). Do kompetencji Departamentu należy nadzorowanie prawidłowej pracy oprogramowania, utrzymanie i rozwój aplikacji oraz zgodność ze standardami bezpieczeństwa w oprogramowaniu.

Pion Eksploatacji Systemów Informatycznych

Zajmuje się  rozwojem i utrzymaniem infrastruktury systemów informatycznych i sieci telekomunikacyjnych.