Jak Wybrać Odpowiedni System Płatności


Poznaj cechy idealnego partnera płatności elektronicznych.

Nie ograniczaj swojego biznesu wyłącznie do sprzedaży tradycyjnej. Odkryj potencjał handlu w internecie, zyskując nowe grono klientów preferujących zakupy w sieci.

E-handel jest obecnie kanałem na rynku detalicznym, który posiada dwucyfrową dynamikę rozwoju, a płatność za zakupy to jeden z jego najważniejszych aspektów. Zróżnicowany i bogaty wachlarz metod płatności w sklepie internetowym w znaczący sposób przełoży się na decyzje zakupowe Twoich klientów, którzy cenią sobie bezpieczeństwo, szybkość i wygodę elektronicznej formy płatności.

Zatem jak rozpocząć przyjmowanie płatności? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązania.

Powierz obsługę swojego biznesu rzetelnej firmie posiadającej doświadczenie w obsłudze elektronicznych metod płatności. Współpracując z uznanym partnerem zwiększysz wiarygodność Twojego e-sklepu, co pozwoli Twoim klientom bez obaw korzystać z preferowanych przez nich form płatności. Ważne, by wybrany przez Ciebie partner posiadał zezwolenie na świadczenie usług płatniczych w charakterze instytucji płatniczej, co oznacza, że funkcjonuje pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego.

Płatności elektroniczne stają się takim samym standardem, jak płatność kartą w tradycyjnym sklepie. Zapewniając pełen wachlarz dostępnych sposobów płatności zyskujesz pewność, że Twój klient będzie mógł dokonać zapłaty w preferowanej dla niego formie. To także szansa na dotarcie do nowego segmentu klientów, wybierających sklepy oferujące elektroniczne płatności jako sposób zapłaty za zakupy. Wyprzedzaj konkurencję, buduj nowoczesny wizerunek włączając do oferty innowacyjne metody płatności.

Jeżeli prowadzisz sprzedaż tradycyjną w sklepie stacjonarnym przy użyciu terminala POS oraz sprzedaż w internecie, wybierz jednego partnera, który obsłuży wszystkie rodzaje Twoich płatności. Zyskasz wygodę wynikającą z raportowania i monitorowania transakcji w jednym systemie oraz wspólnych rozliczeń. Dodatkowo, obniżysz koszty prowadzenia biznesu, zyskując preferencyjną cenę dla oferty łączonej, niż biorąc te usługi od dwóch osobnych dostawców.

Przed podpisaniem umowy zwróć uwagę, czy struktura pobieranych opłat jest zrozumiała i przejrzysta. Modele cenowe w zależności od dostawcy różnią się od siebie zarówno wysokością prowizji pobieranych za transakcje, jak też opłat abonamentowych czy dodatkowych kosztów za usługi dodane. Niektórzy dostawcy pobierają dodatkowo opłatę za wdrożenie.

Weryfikując oferty zwróć uwagę na czas przelewania środków z transakcji na Twoje konto. Skorzystaj z oferty tego dostawcy, który nie przetrzymuje nadmiernie długo Twoich pieniędzy.

Wdrożenie płatności elektronicznych wymaga zintegrowania oprogramowania sklepu z wybranym systemem płatności. Upewnij się, czy preferowany dostawca ma w swojej ofercie różne metody implementacji, z których będziesz mógł wybrać najwygodniejsze dla Ciebie rozwiązanie. Proces integracji z systemem to stosunkowo prosta czynność, którą ułatwiają gotowe skrypty lub moduły sklepu, tzw. wtyczki. Aby przebiegł on sprawnie i bezbłędnie, dostawca powinien udostępnić wszelkie niezbędne instrukcje wraz z fachowym wsparciem zespołu technicznego.

Usługa elektronicznych płatności, którą uruchomisz w swoim sklepie ma być prosta, bezpieczna i niezawodna. Niezwykle ważny jest poprawny proces wdrożenia, który powinien przebiec sprawnie i bezproblemowo. Upewnij się, czy firma zapewni Ci specjalistyczne wsparcie podczas implementacji oraz jak wygląda bieżący serwis techniczny. Ważne, by dział obsługi klienta czynny był 24/7.

Szybkie i pewne informacje o zrealizowanych transakcjach czy zaksięgowanych wpłatach to kolejny ważny czynnik przy wyborze odpowiedniego partnera. Do stałego monitorowania biznesu potrzebny jest Ci przyjazny system raportowy dostępny online, umożliwiający weryfikację dokonanych transakcji z każdego miejsca i o każdej porze, generujący przyjazne raporty. Sprawdź, czy system raportowy jaki oferuje dostawca spełnia Twoje oczekiwania i odpowiada potrzebom Twojego e-biznesu.

Bezpieczeństwo to kluczowy czynnik decydujący o wyborze najlepszego partnera do obsługi Twojego biznesu. Gwarantem bezpiecznego procesowania transakcji w internecie jest certyfikat PCI DSS. Restrykcyjna weryfikacja zgodności ze standardem odbywa się cyklicznie co 12 miesięcy. Firmy, które nie wdrożą normy ryzykują karami lub nawet całkowitą utratą możliwości akceptowania płatności kartami. Dodatkowym zabezpieczeniem jest szyfrowane połączenie SSL czy system 3D-Secure. Sprawdź precyzyjnie, jakie standardy zabezpieczeń posiada dostawca, z którym chcesz podpisać umowę.

Przygotowując pakiet usług w ramach platformy PayeezySM, kierowaliśmy się wyżej wymienionym elementami. Podpisując umowę z nami dokonujesz wyboru bezpiecznego i sprawdzonego partnera na rynku, który kompleksowo spełnia wszystkie najważniejsze cechy systemu płatności internetowych.

Rozpocznij już dziś

Zostaw dane, oddzwonimy

*Wymagane pola

Zadzwoń do nas
+48 22 515 30 05
24H NA DOBĘ

Zamknąć