Terminal płatniczy bez abonamentu

Terminal płatniczy bez abonamentu dla firm

Program Polska Bezgotówkowa

Rozpocznij współpracę:

Zadzwoń (22) 515 30 05

Terminal płatniczy bez abonamentu dla małych firm – wyniki Programu Polska Bezgotówkowa

15.01.2020#Aktualności

Celem Programu Polska Bezgotówkowa jest rozbudowa sieci akceptacji płatności elektronicznych, a co za tym idzie, upowszechnienie obrotu bezgotówkowego w Polsce. Wyniki podsumowujące ponad dwuletni okres działania pokazują, że Program odniósł niezaprzeczalny sukces.

Program Polska Bezgotówkowa to wspólna inicjatywa Związku Banków Polskich, Ministerstwa Rozwoju, agentów rozliczeniowych – w tym First Data Polska S.A. a także organizacji płatniczych VISA i Mastercard. Utworzenie Programu było efektem diagnozy ekspertów Fundacji Polska Bezgotówkowa, którzy porównali liczbę terminali do liczby kas fiskalnych, jak również nasycenie terminalami na rynku w Polsce do innych krajów UE w naszym kraju. Wyniki pokazały, że na polskim rynku jest potencjał na dodatkowe kilkaset tysięcy terminali płatniczych.

Od tego czasu, w wyniku funkcjonowania Programu oraz działaniom popularyzującym płatności bezgotówkowe, udało się wyraźnie zwiększyć liczbę punktów akceptujących płatności elektroniczne.

W ramach Programu Polska Bezgotówkowa zainstalowano już ponad 250 tys. terminali płatniczych!

Świetne wyniki Programu Polska Bezgotówkowa

Z Programu Polska Bezgotówkowa pochodzi aż ponad 80 proc. terminali, jakie zainstalowano od początku 2018 roku. Za ich pośrednictwem zrealizowano dotychczas ponad 187,5 mln transakcji, opiewających na łączną kwotę ponad 10 mld złotych.

Jak pokazują statystyki NBP, w III kwartale 2019 roku łączna liczba terminali płatniczych w Polsce wynosiła niespełna 870 tysięcy. Oznacza to, że terminale zainstalowane w ramach inicjatywy Polski Bezgotówkowej stanowią już ponad jedną czwartą wszystkich dostępnych urządzeń. Warto zwrócić uwagę na fakt, że ich udział jeszcze wzrośnie, bo Program jest dopiero na półmetku. Znacznego wzrostu spodziewa się również Fundacja Polska Bezgotówkowa: jej eksperci, jeszcze przed startem inicjatywy, szacowali, że dzięki Programowi  na polskim rynku może przybyć nawet około pół miliona nowych terminali.

Program Polska Bezgotówkowa unowocześnia gospodarkę

Z danych przedstawionych przez Fundację Polska Bezgotówkowa wynika, że do jej inicjatywy przystąpili przedsiębiorcy, którzy reprezentują blisko 300 rodzajów działalności gospodarczej. Instalowane z pomocą Programu terminale są dostępne już w 12 000 miejscowościach z różnych części kraju; największym nasyceniem cieszą się województwa: pomorskie, dolnośląskie, mazowieckie i opolskie, w których na 1000 mieszkańców przypada od 5,5 do 6 urządzeń.

Działanie Programu Polska Bezgotówkowa pozwoliło wyraźnie przyspieszyć rozwój płatności bezgotówkowych, zwłaszcza w segmencie małych i mikroprzedsiębiorstw oraz w mniejszych ośrodkach. Obecność terminala płatniczego staje się standardem nawet w małych piekarniach, kwiaciarniach czy salonach fryzjerskich – coraz częściej również tych, które są zlokalizowane w niewielkich miejscowościach. Korzystają na tym zarówno osoby prowadzące własne biznesy, jak i ich klienci.

Kto może otrzymać terminal płatniczy bez abonamentu?

Program Polska Bezgotówkowa to przede wszystkim darmowe terminale płatnicze dla małych firm, ale są one oferowane również średniej wielkości podmiotom oraz jednostkom administracji publicznej. Przedsiębiorcy mogą przystąpić do inicjatywy pod warunkiem, że przez ostatnie 12 miesięcy nie akceptowali płatności bezgotówkowych.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się dołączyć do Programu, przez pierwsze 12 miesięcy nie ponoszą kosztów z tytułu użytkowania terminala płatniczego (do czasu osiągnięcia na poszczególnych urządzaniach obrotu 100 tys. zł). Dodatkowo, mogą otrzymać (nieodpłatnie) do 3 terminali, a okres dofinansowania dla każdego z nich jest liczony osobno – od momentu instalacji.

Więcej na temat zasad Programu Polska Bezgotówkowa oraz informacji dotyczących darmowych terminali płatniczych bez abonamentu możesz przeczytać pod adresem Polska Bezgotówkowa.

Zapraszamy do współpracy. Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (22) 515 30 05